820 تولۇق ئاپتوماتىك مېخانىكىلىق ياپىلاق بېسىملىق قىزىق مۆھۈرلەش ۋە نەقىشلەش ماشىنىسى
بۇ ئۈسكۈنە قەغەز يەتكۈزۈش يولىنىڭ سول، ئوڭ ۋە ئارقا تەرىپىگە ئۈچ يۈرۈش چېكىش رولىكىنى ئورنىتىپ، ئۈچ ئۆلچەملىك تاماملاش سىستېمىسىنى شەكىللەندۈرىدۇ. يۆتكىلىشنى تۈزىتىش ۋە قەغەزنىڭ ئۈستى-ئۈستىلىرىنى زىچلاشتۇرۇش قەغەزنىڭ راۋان يەتكۈزۈلۈشىگە كاپالەتلىك قىلىدۇ، قەغەزنىڭ قىسىلىپ قېلىشى قاتارلىق مەسىلىلەرنىڭ ئالدىنى ئالىدۇ ھەمدە بىر تەرەپ قىلىش سۈپىتى ۋە ئۈنۈمىنى ئۆستۈرىدۇ.

ئايرىش ئۈسكۈنىسى شامالدۇرغۇچ، ئايرىش مېخانىزمى ۋە چوتكا سىيرىۋېتىش زاپچاسلىرىنى بىرلەشتۈرۈپ، ئايرودىنامىكا ۋە مېخانىكىلىق يەتكۈزۈش ئارقىلىق بىرلىكتە ئىشلەيدۇ، قەغەزنىڭ ئۈستى-ئۈستىگە چاپلىشىپ كېتىشىنى توغرا ئايرىيدۇ، قوش ياكى كۆپ قەغەز يەتكۈزۈش ھادىسىسىنى يوقىتىدۇ، بۇنىڭ بىلەن يەككە قەغەز بىلەن تەمىنلەشنىڭ مۇستەقىللىقى ۋە ئۈزلۈكسىزلىكىگە كاپالەتلىك قىلىدۇ.

بۇ ئۈسكۈنە قوش يۆنىلىشلىك تەڭشىگىلى بولىدىغان قەغەز ئورنىنى بەلگىلەش سىستېمىسى بىلەن تەمىنلەنگەن بولۇپ، سول ۋە ئوڭ يۆنىلىشتە توغرا تەڭشەشنى قوللايدۇ، قەغەزنىڭ رەتلىك ۋە ئۆلچەملەشكەن ئورنىنى بەلگىلەش ۋە ھەر خىل ئىشلەپچىقىرىش ئەھۋاللىرىنىڭ ئورنىنى بەلگىلەش تەلىپىگە ماسلىشىش ئۈچۈن قەغەزنىڭ ئورنىنى ماسلاشتۇرالايدۇ.

قەغەز يىغىش ئۈسكۈنىسى سېرۋو ماتور ئارقىلىق ھەرىكەتلەندۈرۈلىدۇ، سۈرئەتنى ئەركىن تەڭشىگىلى بولىدۇ. قەغەز يىغىش مىلتىقى شامالدۇرغۇچنى سىيرىۋېتىش ئۈسكۈنىسى بىلەن تەمىنلەنگەن بولۇپ، چوڭ رايونلارغا مۆھۈر بېسىش جەريانىدا قەغەز ۋە ئېلېكتروخىمىيىلىك ئاليۇمىننى ئايرىيالايدۇ. يىغىش ئۈسكۈنىسى يۇقىرى ئىقتىدارلىق سېرۋو ماتور قوزغاتقۇچ سىستېمىسى بىلەن تەمىنلەنگەن بولۇپ، سۈرئەت رەقەملىك كونترول ئېغىزى ئارقىلىق چەكسىز تەڭشىگىلى بولىدۇ، ئۇنى ئىشلەپچىقىرىشنىڭ ھەر خىل تەلىپىگە ئاساسەن مەشغۇلات رېتىمىغا ماسلاشتۇرغىلى بولىدۇ. شۇنىڭ بىلەن بىر ۋاقىتتا، قەغەز يىغىش مىلتىقى يېڭىچە شامالدۇرغۇچنى سىيرىۋېتىش ئۈسكۈنىسىنى بىرلەشتۈرۈپ، كۈچلۈك ھاۋا ئېقىمى ئارقىلىق ئايرىش كۈچىنى شەكىللەندۈرىدۇ، بۇ چوڭ رايونلاردا ئىسسىق مۆھۈر بېسىش جەريانىدا قەغەزنى ئېلېكتروخىمىيىلىك ئاليۇمىندىن ئۈنۈملۈك ئايرىيالايدۇ، ئىسسىق مۆھۈر بېسىشنىڭ سۈپىتىگە كاپالەتلىك قىلىدۇ، شۇنىڭ بىلەن بىر ۋاقىتتا ئىشلەپچىقىرىش ئۈنۈمىنى يۇقىرى كۆتۈرىدۇ، ئەنئەنىۋى مېخانىكىلىق سىيرىۋېتىش سەۋەبىدىن كېلىپ چىقىدىغان قەغەز سۇنۇش ياكى ئېلېكتروخىمىيىلىك ئاليۇمىن قالدۇقى مەسىلىلىرىنىڭ ئالدىنى ئالىدۇ.

يۇقىرى سۈپەتلىك Omron ئېلېكتر كونترول سىستېمىسى بىلەن تەمىنلەنگەن.

ئۈسكۈنىلەرنىڭ بېسىم سىستېمىسى يېڭىلىق يارىتىش جەھەتتىن مېخانىكىلىق تۆت ھالقىلىق مېخانىزمنى قوللىنىدۇ، بۇ مېخانىزم نەپىس مېخانىكىلىق قۇرۇلما لايىھىسى ئارقىلىق بېسىمنى تەكشى تارقىتىدۇ ۋە ئۆتكۈزىدۇ. بۇ مېخانىزم يۇقىرى بېسىملىق خىزمەت شارائىتىدىمۇ كۈچلۈك يۈك كۆتۈرۈش ئىقتىدارىغا ئىگە بولۇپ، يەنىلا ئەلا مۇقىملىق ۋە ئىشەنچلىكلىكنى ساقلاپ قالالايدۇ، بۇ ئۈسكۈنىلەرنىڭ ئۇزۇن مۇددەت، يۇقىرى ئۈنۈملۈك، توغرا ئىشلىشىگە كاپالەتلىك قىلىدۇ، بېسىم تەۋرىنىشىدىن كېلىپ چىققان بىر تەرەپ قىلىش خاتالىقىنى ئۈنۈملۈك ئازايتىدۇ، ھەر خىل يۇقىرى كۈچلۈك ئىشلەپچىقىرىش ۋەزىپىلىرىگە پۇختا كاپالەت بېرىدۇ.

ئاساسلىق قوزغاتقۇچ سىستېمىسى Kinco يۇقىرى ئىقتىدارلىق سېرۋو ماتورى ۋە يۇقىرى ئېنىقلىقتىكى سەييارە چىشلىق باشلىرى بىلەن تەمىنلەنگەن بولۇپ، ئالتۇن رەڭلىك قۇۋۋەت بىرىكمىسىنى ھاسىل قىلىدۇ. سېرۋو ماتورىنىڭ ئېنىق كونترول خۇسۇسىيىتى ۋە سەييارە رېدۇكتورىنىڭ ئۈنۈملۈك نىسبەت لايىھىسى بىلەن، ئۈسكۈنىلەر يۇقىرى بۇراش مومېنتىنىڭ مۇقىم چىقىرىشىنى ئەمەلگە ئاشۇرالايدۇ، بۇ پەقەت ئېغىر يۈك شارائىتىدىكى كۈچلۈك قۇۋۋەت ئېھتىياجىنى قاندۇرۇپلا قالماي، يەنە ئۈسكۈنىلەرنىڭ ئۈنۈملۈك ئىشلىشى ۋە ئېنىق ئىشلىشى ئۈچۈن ئىشەنچلىك قۇۋۋەت قوللىشى بىلەن تەمىنلەيدۇ.



ئىككى ئوقلۇق ئېلېكترولىتلىق ئاليۇمىن يوپۇق تارتىش ئۈسكۈنىسى بىرلا ۋاقىتتا ئىككى خىل ئوخشىمىغان ئېلېكترولىتلىق ئاليۇمىن سەكرەش ھالىتىنى ئەمەلگە ئاشۇرالايدۇ.
ئىككى ئوقلۇق ئېلېكترولىتلىق ئاليۇمىن يوپۇرماق تارتىش ئۈسكۈنىسى قوش ھالەتلىك مۇستەقىل قوزغىتىش ئىقتىدارى بىلەن تەمىنلەنگەن بولۇپ، كۆپ خىل ئىشلەپچىقىرىش ئېھتىياجىنى قاندۇرۇش ئۈچۈن ئىككى يۈرۈش پەرقلىق ئېلېكترولىتلىق ئاليۇمىن سەكرەش ھەرىكىتىنى بىرلا ۋاقىتتا ئىجرا قىلالايدۇ.
كۆتۈرۈش ئۈستىلى ۋە قوبۇل قىلىش ئۈستىلى ئېلېكترلىك كۆتۈرۈش سىستېمىسى ۋە ئىچكى ئەقلىي سېزىش ئۈسكۈنىسى بىلەن تەمىنلەنگەن بولۇپ، قەغەز ئېگىزلىكىنىڭ ئۆزگىرىشىنى ھەقىقىي ۋاقىتتا نازارەت قىلالايدۇ ھەمدە كۆتۈرۈش ۋە تەڭشەشنى ئاپتوماتىك تاماملاپ، ماتېرىيال يۆتكەش جەريانىنىڭ ئۈزۈلمەس ۋە ئۈنۈملۈك ئىشلىشىگە كاپالەتلىك قىلالايدۇ.

بۇ ئۈسكۈنە ئالدى ئۆلچەش ئەسۋابى ۋە تارتىش ئۆلچەش ئەسۋابى قاتارلىق ئىقتىدارلارغا ئىگە بولۇپ، قەغەزنىڭ توغرا ئورنىنى بەلگىلىيەلەيدۇ.
بۇ ئۈسكۈنە يۇقىرى ئېنىقلىقتىكى ئالدى ئۆلچەش ئەسۋابى ۋە تارتىش ئۆلچەش ئەسۋابى قوش ئورۇن بەلگىلەش سىستېمىسىنى بىرلەشتۈرگەن بولۇپ، ئېنىقلىق مېخانىكىلىق قۇرۇلما ۋە ئەقلىي كونترول سىستېمىسىنىڭ بىرىكمە مەشغۇلاتى ئارقىلىق قەغەزنىڭ ئۇزۇنلۇق ۋە يان تەرەپ ئۆلچىمىنى توغرا تەڭشەش ئۈچۈن يۇقىرى سۈپەتلىك تەييار مەھسۇلات ئىشلەپچىقىرىشقا ئىشەنچلىك كاپالەت بىلەن تەمىنلەيدۇ.

ئېلىش ۋە چىقىرىش ۋاللىرى ئايرىم، تېخىمۇ ئۈنۈملۈك ئىشلەش ئۈچۈن ئىككى ئوقلۇق لايىھەلەنگەن.
ئېلىش ئوقى ۋە قەغەز چىقىرىش ئوقى ئايرىم مۇستەقىل قوزغاتقۇچ لايىھەسىنى قوللىنىدۇ، ئىككى ئوقنىڭ پاراللېل ئىشلەش مېخانىزمى ئارقىلىق، بۇ يېڭىلىق يارىتىش قۇرۇلمىسى ئەنئەنىۋى بىرلىكتە ئوقلۇق سىستېمىدا ئىقتىدار ئالماشتۇرۇش سەۋەبىدىن كېلىپ چىقىدىغان ئۈنۈم يوقىتىشنىڭ ئالدىنى ئۈنۈملۈك ئالىدۇ، قەغەز يەتكۈزۈش جەريانىنى تېخىمۇ راۋان ۋە ئۈنۈملۈك قىلىدۇ، ئۈسكۈنىلەرنىڭ ئومۇمىي ئىشلىتىش ئۈنۈمىنى كۆرۈنەرلىك دەرىجىدە ياخشىلايدۇ ھەمدە ئۈزلۈكسىز ۋە كۆپ مىقداردا ئىشلەپچىقىرىشقا پۇختا كاپالەت بېرىدۇ.

ئۈسكۈنىلەرنىڭ ئىشلىتىلىشى چوڭ ئېكران لايىھىسىنى قوللىنىدۇ، كۆرۈنۈشچانلىقى يۇقىرى بولىدۇ.
بۇ ئۈسكۈنىلەر چوڭ نومۇرلۇق يۇقىرى ئېنىقلىقتىكى ئېكران بىلەن تەمىنلەنگەن بولۇپ، ئادەم-كومپيۇتېر ئۆزئارا چۈشىنىشلىك ئالاقە ئېغىزى ئارقىلىق مەشغۇلات پارامېتىرلىرى، ئىشلەش ھالىتى ۋە ئىشلەپچىقىرىش سانلىق مەلۇماتلىرىنى كۆرسىتىدۇ. ئاچقۇچلۇق ئۇچۇرلارنىڭ ئېنىق ۋە ئوقۇشقا ئاسان بولۇشىغا كاپالەتلىك قىلىدۇ، كۆپ ئۆلچەملىك سانلىق مەلۇماتلارنى كۆرسىتىشنى قوللايدۇ، مەشغۇلاتنىڭ قولايلىقلىقى ۋە ئىشلەپچىقىرىشنى نازارەت قىلىش ئۈنۈمىنى ئۈنۈملۈك ئاشۇرىدۇ، مەشغۇلاتچىلارنىڭ ئۈسكۈنىلەرنىڭ مەشغۇلات ئەھۋالىنى ھەقىقىي ۋاقىتتا تولۇق چۈشىنىشىگە ياردەم بېرىدۇ.



بۇ ئۈسكۈنىلەر قەغەز بېرىش ۋە قوبۇل قىلىش جەريانىدا مۇكەممەل قوغداش ئۈسكۈنىلىرى بىلەن تەمىنلەنگەن، يادرولۇق خىزمەت رايونى يۇقىرى ئېنىقلىقتىكى قوغداش فوتوئېلېكتر سىستېمىسى بىلەن تەمىنلەنگەن بولۇپ، خەتەرلىك دائىرىگە ئادەم ياكى يات نەرسىلەرنىڭ كىرىپ قالغانلىقىنى بايقىغان ھامان جىددىي ئۆچۈرۈش مېخانىزمىنى قوزغىتىپ، بىخەتەر ئىشلەپچىقىرىش ئۈچۈن پۇختا قوغداش سېپىنى قۇرىدۇ.
ھاۋا مەنبەسى سىستېمىسى مۇستەقىل ۋە ئېنىق تەڭشەشنى قوللايدۇ، بۇ ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ ھەر خىل خىزمەت شارائىتىنىڭ ئېھتىياجىغا ئاساسەن ھاۋا بېسىمىنىڭ چوڭ-كىچىكلىكىنى ۋە ھاۋا بىلەن تەمىنلەشنىڭ مۇقىملىقىنى جانلىق كونترول قىلىشىغا يول قويۇپ، ئۈسكۈنىلەرنىڭ بىخەتەرلىكى ۋە ئىشلىتىشىنىڭ جانلىقلىقىغا كاپالەتلىك قىلىدۇ.

تېخنىكىلىق سانلىق مەلۇماتلار
| ئەڭ چوڭ قەغەز چوڭلۇقى | 820mm×570mm |
| ئەڭ تۆۋەن قەغەز چوڭلۇقى | 100mm×100mm |
| ئەڭ چوڭ ئىسسىق مۆھۈرلەش چوڭلۇقى | 780mm×570mm |
| ئەڭ يۇقىرى قىزىق مۆھۈرلەش سۈرئىتى | 1500S/H |
| تۇتقۇچ گىرۋىكى | ≥15 مىللىمېتىر |
| مۆھۈر بېسىش توغرىلىقى | ≤±0. 1mm (قالىپ كېسىش ۋە مۆھۈر بېسىش) |
| ئەڭ يۇقىرى ئىسسىقلىق بېسىش بېسىمى | 150 توننا |
| ئەڭ چوڭ يەملەش ئۈيۈمىنىڭ ئېگىزلىكى | 700 مىللىمېتىر (ياغاچ پالتاسىز) |
| ئەڭ يۇقىرى يەتكۈزۈش ئۈيۈم ئېگىزلىكى | 700 مىللىمېتىر (ياغاچ پالتاسىز) |
| مىسلاش سانى | ئىككى ۋال |
| قىزىتىش تېمپېراتۇرىسى دائىرىسى | 20-200℃ تەڭشىگىلى بولىدىغان ئىسسىتىش رايونلىرى |
| ساپ ئېغىرلىقى تەخمىنەن | 3.0 توننا |
| ئاساسلىق ماتورنىڭ قۇۋۋىتى | 5.5KW |
| تولۇق يۈكلۈك ۋات | 7 كىلوۋات |
| ئومۇمىي ئۆلچەم | 2460mm (ئۇزۇنلۇق) ×1480mm (كەڭلىك) ×2000mm (ئېگىزلىك) |
چۈشەندۈرۈش2








